Rhino 6, 7, 8 – wybór, zmiana lub dodanie języka


Published on 13/03/2018

aktualizacja wpisu: 28.11.2023

W czasie instalacji Rhino można wybrać języki po kliknięciu w koło zębate na pierwszym ekranie instalatora Rhino.

W Opcjach / Options – Wygląd / Appearance – Język użyty do wyświetlania / Language used for display możemy przełączyć język na jeden z zainstalowanych.

Jeśli chcesz dodać lub zmienić zainstalowane języki, należy zmodyfikować instalację Rhino. W Windows przejdź do Ustawień i funkcji / Apps and Features, znajdź Rhino 6 lub 7, kliknij Modyfikuj / Modify, potem w oknie instalatora Rhino znowu Modyfikuj / Modify, a następnie Wybierz języki…/ Select languages… Zaznacz języki, które mają być zainstalowane w Rhino, kliknij Zamknij / Close, a następnie Instaluj teraz / Install now. Po instalacji, uruchom Rhino i wybierz odpowiedni język w opcjach.

Jeśli chcesz mieć możliwość uruchamiania Rhino po polsku lub po angielsku bez konieczności zmian opcji i restartowania programu, możesz zmodyfikować skrót do Rhino na pulpicie. Kliknij prawym przyciskiem na ikonkę skrótu, wybierz “Właściwości” i zakładkę “Skrót”. W polu “Element docelowy” dopisz na końcu spację oraz /language=1045 (to uruchomi Rhino po polsku) lub /language=1033 (to uruchomi Rhino po angielsku).


Contact us