Rhino 8 – instalacja, licencjonowanie itp.

» kup Rhino 8
» szkolenia z Rhino
» co nowego w Rhino 8

Pobieranie Rhino

Rhino 8 dla Windows można pobrać ze strony www.rhino3d.com/download/rhino-for-windows/7/latest. Po podaniu adres e-mail, wybiera się wersję językową (w tym polską lub angielską). Języki można dodawać w czasie instalacji, po kliknięciu w koło zębate na pierwszym ekranie instalatora.

Rhino 8 dla macOS można pobrać ze strony www.rhino3d.com/download/rhino-for-mac/7/latest. Po podaniu adres e-mail, należy kliknąć Next, a potem Download. Wersje językowe możesz zmieniać w preferencjach Rhino 8.

Instalacja i licencjonowanie Rhino

Pierwsza opcja – licencja w chmurze

Po kliknięciu w koło zębate na pierwszym ekranie instalatora można także wybrać sposób licencjonowania. Zalecany i domyślny sposób to kontrola licencji przez konto Rhino (Rhino Account) / Cloud Zoo, co wymaga utworzenia konta online i pozwala na logowanie się do Rhino 8 z dowolnego komputera, bez konieczności podawania klucza licencyjnego. Pozwala to także na korzystanie zarówno z Rhino dla Windows jak i z Rhino dla macOS i to na różnych komputerach (nie są konieczne dwie licencje). Klucz licencyjny przesłany przez nas w e-mailu (rozpoczynający się od RH80) wprowadza się tylko raz do konta Rhino. Nie jest konieczne stałe podłączenie do Internetu – wystarczy raz na tydzień (termin dostępu offline można sprawdzić w Opcjach – Licencje). Można również tworzyć zespoły użytkowników (Teams), którzy mogą korzystać z określonej grupy licencji komercyjnych.
Zalogować się na konto Rhino (lub je utworzyć) można pod linkiem: https://accounts.rhino3d.com
Pomoc dotycząca tworzenia i zarządzania kontem Rhino (Rhino Accounts): https://accounts.rhino3d.com/help#home
Instruktaże video: tutaj

Druga opcja – jeden komputer (standalone)
Drugi sposób licencjonowania to instalacja jednej licencji Rhino tylko na jednym stanowisku. Na pierwszym ekranie instalatora, należy kliknąć w koło zębate i wybrać opcję Ten komputer / This computer.

Trzecia opcja – sieć lokalna
Trzeci sposób to licencjonowanie w trybie pływającej licencji sieciowej (jak w starszych wersjach Rhino, przez zwykłe Zoo). Wtedy w ramach lokalnej sieci możemy mieć dostęp z różnych komputerów do licencji. W danym czasie z jednej licencji może korzystać jeden użytkownik. Instalacji w trybie pływającej licencji sieciowej (floating license) możliwa jest przy użyciu bezpłatnego menedżera licencji Zoo dla Windows. Informacje o instalacji i pobieranie na stronie: wiki.mcneel.com/zoo/home

Sposób licencjonowania wybrany przy pierwszej instalacji można później zmieniać. Przeczytasz o tym w tym poście.

Więcej szczegółów o sposobach licencjonowania na stronach w języku angielskim:

Można przekształcić wcześniej zainstalowaną wersję ewaluacyjną Rhino w licencję ostateczną (Pomoc/Help – O Rhinoceros…/About Rhinoceros… – Licencja/License).

Język Rhino

Wybór, zmiana lub dodanie języka w Rhino dla Windows – opis w tym poście.


Każdy transfer licencji komercyjnej (sprzedaż lub udostępnienie kluczy licencyjnych innemu podmiotowi) wymaga zgłoszenia do producenta za naszym pośrednictwem (formularz udostępniamy na życzenie).

Prosimy o kontakt w razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących obsługi programu lub zasad licencji.

Informacja o sprzedaży konsumenckiej, prawie odstąpienia od umowy zawartej na odległość oraz wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy.


Kontakt