Solidscape

Solidscape

Gdy dostatecznie dobrze nie jest wystarczająco dobrze – to musi być Solidscape

drukarki Solidscape: S325 | Studio | S350 | S360 | S370 | S390 | S500 | DL
- czym się różnią, którą wybrać? - zadzwoń do nas i spytaj

S350

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem Solidscape w Polsce.

Drukarki 3D firmy Solidscape® służą do tworzenia wzorów z materiału woskowego, przeznaczonych do odlewów metodą wosku traconego. Materiał nie rozszerza się pod wpływem temperatury w czasie wypalania, nie zostawia popiołu, stworzony jest przede wszystkim do idealnego odlewania.

Drukarka 3D wczytuje pliki stworzone z modeli 3D w formacie STL lub SLC. W maszynie powstają bryły przez nakładanie kolejnych warstw o określonej grubości od 0.00625 mm do 0.0762 mm i rozdzielczości [dpi] 5000 x 5000 x max. 8000 XYZ. Każda warstwa ścinana jest frezem do odpowiedniej wysokości. Wzory są bardzo precyzyjne i mają znakomite wykończenie powierzchni.

Solidscape od lat jest głównym wyborem jubilerów w zakresie maszyn budujących wzory przeznaczone dla produkcji – ze względy na precyzję, stosunek jakości do ceny oraz łatwość obsługi.

W naszej pracowni w Warszawie posiadamy drukarkę Solidscape S350 (flagowy model).

Jak działają woskowe drukarki Solidscape?

drop on demandPrecyzyjne głowice nakładają materiał budujący i podporowy w rozdzielczości XY 5000*5000 DPI (podczas gdy większość innych, precyzyjnych drukarek ma rozdzielczość ok. 1500 DPI). Określa się to jako drop-on-demand.

millingPoziomy frez ścina nadmiar materiału, aby uzyskać ulta-precyzyjną warstwę o określonej grubości (od 0,006 mm). Zapewnia to najlepszą jakość powierzchni, najostrzejsze krawędzie oraz powtarzalny proces (można drukować te same modele z takim samym rezultatem, również jednocześnie na całym polu roboczym 15×15 cm).

dewaxingMateriał podporowy usuwa się w drodze rozpuszczania. Nie zostaje po nim ślad na powierzchni materiału modelowego

model przed dewaksowaniem
Przykładowy model przed płukaniem (dewaksacją), obłożony materiałem podporowym.

model wypłukany
Przykładowy model po dewaksacji – gotowy do odlewu.

Galeria modeli z Solidscape:

H Solidscape


Galeria Lemondim - kreskowanie z gradientem w Rhino 7


Kontakt

place

Lemondim
ul. Kuropatwy 24k
02-892 Warszawa
Poland
mapa