szkolenia online

Do zdalnej pomocy technicznej, szkoleń on-line oraz prezentacji Rhino oraz innych naszych produktów używamy programu TeamViewer, ewentualnie Microsoft Teams lub Google Meet. TeamViewer umożliwia wzajemne dzielenie ekranu oraz wyświetlanie kursora myszki wszystkich uczestników, co jest bardzo istotne na naszych szkoleniach.

Jeśli chcesz dołączyć do spotkania (meetingu), szkolenia on-line lub prezentacji, poza pełną, najnowszą wersją programu TeamViewer, możesz skorzystać z naszego modułu QuickJoin, który nie wymaga instalacji: pobierz TeamViewer QuickJoin i wprowadź id meetingu, które ci podamy.

Do twojego komputera powinny być podłączone głośniki i mikrofon lub słuchawki z mikrofonem. Zalecamy używanie dwóch monitorów w czasie szkolenia online – jeden do podglądu ekranu osoby prowadzącej szkolenie, a drugi do własnej pracy w programie.

Po połączeniu, panel ustawień TeamViewera znajduje się przy prawej krawędzi ekranu. Jeśli nie jest widoczny, kliknij na symbol z niebieskimi strzałkami (obrazek poniżej), aby go rozwinąć.

Upewnij się, że mikrofon i głośnik nie są wyciszone. Tak wygląda część panelu TeamViewera, gdy mikrofon i głośnik nie są wyciszone:

Tak wygląda część panelu TeamViewera, gdy mikrofon jest wyciszony (microphone muted):

Ewentualne nagrania szkoleń są objęte prawami autorskimi Lemondim i nie mogą być bez zgody Lemondim udostępnianie przez uczestników szkolenia osobom trzecim.

Rozwiązywanie problemów

  1. macOS – dzielenie własnego ekranu

    TeamViewer, Blizz lub Zoom musi mieć przyznane uprawnienie w preferencjach systemu:

  2. Skalowanie prezentowanego ekranu

    Jeśli chcesz, żeby prezentowany ekran wyświetlał się jako skalowany, np. żeby powiększyć ekran na monitorze o rozdzielczości wyższej niż Full HD, odpowiednia opcja jest tutaj:

  3. Odtwarzanie nagrania z pliku TVS

    Nagrania z rozszerzeniem TVS otwiera się przez TeamViewera. W TeamViewerem menu wybierz Extras (Dodatki) – Play or convert recorded session… (Odtwórz lub konwertuj zarejestrowaną sesję…)


Galeria Lemondim - kreskowanie z gradientem w Rhino 7


Kontakt

place

Lemondim
ul. Kuropatwy 24k
02-892 Warszawa
Poland
mapa