szkolenia online

Do zdalnej pomocy technicznej, szkoleń on-line oraz prezentacji Rhino oraz innych naszych produktów używamy programów Zoom, TeamViewer lub Google Meet – w zależności od liczby uczestników oraz charakteru szkolenia. W wiadomości email przed pierwszą sesją szkolenia otrzymasz link do spotkania na odpowiedniej platformie.

Do twojego komputera powinny być podłączone głośniki i mikrofon lub słuchawki z mikrofonem. W czasie szkolenia online potrzebne będą dwa monitory – jeden do podglądu ekranu osoby prowadzącej szkolenie, a drugi do własnej pracy w programie i udostępniania ekranu prowadzącemu szkolenie.

Ewentualne nagrania szkoleń są objęte prawami autorskimi Lemondim i nie mogą być bez zgody Lemondim udostępnianie przez uczestników szkolenia osobom, które nie brały udziału w szkoleniu. Prosimy o pobranie nagrania w ciągu 1 miesiąca od zakończenia sesji szkoleniowej; po tym terminie może zostać usunięte z serwera.

Rozwiązywanie problemów

  1. macOS – dzielenie własnego ekranu

    TeamViewer, Blizz lub Zoom musi mieć przyznane uprawnienie w preferencjach systemu:

  2. Skalowanie prezentowanego ekranu

    Jeśli chcesz, żeby prezentowany ekran wyświetlał się jako skalowany, np. żeby powiększyć ekran na monitorze o rozdzielczości wyższej niż Full HD, odpowiednia opcja jest tutaj:

  3. Odtwarzanie nagrania z pliku TVS

    Nagrania z rozszerzeniem TVS otwiera się przez TeamViewera. W TeamViewer menu wybierz Extras (Dodatki) – Play or convert recorded session… (Odtwórz lub konwertuj zarejestrowaną sesję…)


Kontakt