szkolenia online

Do zdalnej pomocy technicznej, szkoleń on-line oraz prezentacji Rhino oraz innych naszych produktów używamy programu TeamViewer lub Google Meet. TeamViewer umożliwia wzajemne dzielenie ekranu w rozdzielczości 4k oraz wyświetlanie kursora myszki wszystkich uczestników, co jest bardzo istotne na naszych szkoleniach.

Jeśli chcesz dołączyć do spotkania (meetingu), szkolenia online lub prezentacji przez TeamViewer, poza pełną, najnowszą wersją programu TeamViewer, możesz skorzystać z naszego modułu QuickJoin, który nie wymaga instalacji: pobierz TeamViewer QuickJoin i wprowadź id meetingu, które ci podamy.

Do twojego komputera powinny być podłączone głośniki i mikrofon lub słuchawki z mikrofonem. Zalecamy używanie dwóch monitorów w czasie szkolenia online – jeden do podglądu ekranu osoby prowadzącej szkolenie, a drugi do własnej pracy w programie.

Ewentualne nagrania szkoleń są objęte prawami autorskimi Lemondim i nie mogą być bez zgody Lemondim udostępnianie przez uczestników szkolenia osobom, które nie brały udziału w szkoleniu. Prosimy o pobranie nagrania w ciągu 1 miesiąca od zakończenia sesji szkoleniowej; po tym terminie może zostać usunięte z serwera.

Rozwiązywanie problemów

  1. macOS – dzielenie własnego ekranu

    TeamViewer, Blizz lub Zoom musi mieć przyznane uprawnienie w preferencjach systemu:

  2. Skalowanie prezentowanego ekranu

    Jeśli chcesz, żeby prezentowany ekran wyświetlał się jako skalowany, np. żeby powiększyć ekran na monitorze o rozdzielczości wyższej niż Full HD, odpowiednia opcja jest tutaj:

  3. Odtwarzanie nagrania z pliku TVS

    Nagrania z rozszerzeniem TVS otwiera się przez TeamViewera. W TeamViewer menu wybierz Extras (Dodatki) – Play or convert recorded session… (Odtwórz lub konwertuj zarejestrowaną sesję…)


Kontakt